Kas yra urostoma?

Urostomos suformavimas
Kaip tai atrodys ir koks bus jausmas?
Kokios rūšies rinktuvą dėvėti?


Urostomos suformavimas

slapimo sistema

Šlapimo sistema:
Inkstai-1
Šlapimtakiai- 2
Šlapimo pūslė- 3
Šlaplė- 4

Atliekant urostomos formavimo operaciją šlapimo pasišalinimas iš organizmo bus nukreiptas per stomą (mažą, pilve esančią angą).
Paprastai chirurgas suformuoja „plonžarnės konduitą“, tai reiškia, kad šlapimtakiai atjungiami nuo šlapimo pūslės ir nedideliu atstumu prijungiami prie plonosios žarnos. Vienas galas plonosios žarnos yra uždaromas, o kitas privedamas prie pilvo paviršiaus ir suformuojama stoma.

urostoma
Plonžarnės konduitas:
Inkstai- 1
Šlapimtakiai- 3
Stoma- 3

Dažniausiai urostoma formuojama dešinėje kūno pusėje. Stoma formuojama tokioje pilvo dalyje, kurioje atsistojimo ar atsisėdimo metu nesusidaro raukšlės. Stoma turi būti formuojama gerai Jums matomoje vietoje, kad vėliau keičiant stomos maišelius nekiltų nepatogumų.

Kaip tai atrodys ir koks bus jausmas?

Stomos visiškai nejausite ir ji nėra skausminga.
Stoma bus panaši į burnos gleivinę. Ji bus šviesiai raudonos spalvos ir turėtų būti drėgna. Stoma turėtų būti šiek tiek išsikišusi.
Keletą dienų po operacijos stoma gali būti patinusi, bet po keleto savaičių jos dydis normalizuosis. Aplink stomos kraštą bus mažų siūlių, kurie su laiku paprastai išnyksta.

Kokios rūšies rinktuvą dėvėti?

Urostominiai rinktuvai turi unikalią funkciją, tai yra vožtuvą, kuris neleidžia šlapimui subėgti atgal į kūno vidų per stomą, taip sumažinama šlapimo infekcijos tikimybė. Visi rinktuvai taip pat turi kranelį arba kaištį, kad nenuimant maišelio šlapimą galėtumėte išleisti į tualetą.
Rinktuvai gali būti vienos arba dviejų dalių.

urostominiai rinktuvai

Svarbiausia, kad dėvėdami stomos turinio rinktuvą jaustumėtės kiek įmanoma patogiau, taigi turite rinktis tai, kas tinka Jums. Jei Jums reikia patarimo renkantis rinktuvus, ar norėtumėte išbandyti keleto rūšių maišelius susisiekite su mumis ir mes Jums patarsime bei nemokamai atsiųsime pavyzdžių.