Kas yra Kolostoma?

Kolostomos suformavimas
Kodėl man reikalinga kolostoma?
Kaip tai atrodys ir koks bus jausmas?
Kokios rūšies rinktuvą dėvėti?


Kolostomos suformavimas

kolostoma

Jūsų žarnyno įprastinis kelias turi būti pakeistas. Operacijos metu Jūsų storoji žarna (gaubtinė žarna) bus privesta prie pilvo paviršiaus tam, kad būtų suformuota stoma (anga). Tai reiškia, kad visas žarnyno turinys bei jame esantis oras iš organizmo pasišalins per stomą.
Kolostoma (storosios žarnos stoma) paprastai suformuojama kairėje kūno pusėje, bet esant tam tikroms aplinkybėmis gali būti formuojama ir dešinėje pusėje.

 Kodėl man reikalinga kolostoma?

Operacija Jums gali būti reikalinga dėl daugelio skirtingų priežasčių. Chirurgas ar stomos priežiūros specialistas paaiškins dėl ko ji reikalinga būtent Jums. Kolostoma gali būti galinė arba kilpinė, laikina arba nuolatinė.

Galinė kolostoma

Dažniausiai suformuojama kai pašalinama dalis storosios (gaubtinės žarnos) ir/arba tiesiosios žarnos. Likusioji storosios žarnos dalis yra privedama prie pilvo paviršiaus ir suformuojama stoma.
Galinė kolostoma gali būti laikina arba nuolatinė. Jei suformuojama laikina kolostoma, tai dažniausiai dėl to, kad pašalinus pažeistą žarnos dalį tos pačios operacijos metu nėra saugu žarną vėl sujungti.

 

kilpine ileostoma
Galinės kolostomos
Storoji žarna – 1
Kolostoma – 2
Tiesioji žarna – 3
Išangė – 4
Stoma – 5
Kilpinė kolostoma

Laikina kilpinė kolostoma paprastai suformuojama norint apsaugoti chirurginiu būdu sujungtą žarną. Ji suformuojama kai storosios žarnos kilpa privedama prie pilvo paviršiaus ir atveriama, kad būtų suformuota stoma.

kilpine ileostoma
Kilpinė kolostoma
Storoji žarna – 1
Kolostoma – 2
Tiesioji žarna – 3
Išangė – 4
Stoma – 5

Kaip tai atrodys ir koks bus jausmas?

Stomos visiškai nejausite ir ji nėra skausminga.
Stoma bus panaši į burnos gleivinę. Ji bus šviesiai raudonos spalvos ir turėtų būti drėgna. Stoma gali būti plokščia, kaip pilvo paviršius arba šiek tiek išsikišusi.
Keletą dienų po operacijos stoma gali būti patinusi, bet po keleto savaičių jos dydis normalizuosis. Aplink stomos kraštą bus mažų siūlių, kurie su laiku paprastai išnyksta.

Kokios rūšies rinktuvą dėvėti?

Iš pradžių, po operacijos, dėvėsite švarų pooperacinį atvirą (išleidžiamąjį) maišelį. Slaugė rūpinsis maišelio ištuštinimu kol nesijausite pakankamai tvirtai tai atlikti patys.
Vėliau Jūs galite išbandyti keleto rūšių rinktuvus. Tai gali būti vienos arba dviejų dalių rinktuvai. Plokštelės jungtis žiedinė arba lipni. Maišeliai užsegami lanksčiais lipdukais arba spaustuku.

Svarbiausia, kad dėvėdami stomos turinio rinktuvą jaustumėtės kiek įmanoma patogiau, taigi turite rinktis tai, kas tinka Jums. Jei Jums reikia patarimo renkantis rinktuvus, ar norėtumėte išbandyti keleto rūšių maišelius susisiekite su mumis ir mes Jums patarsime bei nemokamai atsiųsime pavyzdžių.