Kas yra ileostoma?

Ileostomos suformavimas
Kodėl man reikalinga ileostoma?
Kaip tai atrodys ir koks bus jausmas?
Kokios rūšies rinktuvą dėvėti?


ileostoma

Ileostomos suformavimas

Jūsų žarnyno įprastinis kelias turi būti pakeistas. Operacijos metu Jūsų plonoji žarna bus privesta prie pilvo paviršiaus, kad būtų galima suformuoti stomą (angą). Tai reiškia, kad visas žarnyno turinys, bei jame esantis oras iš organizmo pasišalins per stomą.
Ileostoma (plonosios žarnos stoma) paprastai suformuojama dešinėje pilvo pusėje, bet esant tam tikroms aplinkybėmis gali būti formuojama ir kairėje pusėje.

Kodėl man reikalinga ileostoma?

Operacija Jums gali būti reikalinga dėl daugelio skirtingų priežasčių. Chirurgas ar stomos priežiūros specialistas paaiškins dėl ko ji reikalinga būtent Jums. Ileostoma gali būti galinė arba kilpinė, laikina arba nuolatinė.

Galinė ileostoma

Dažniausiai suformuojama kai pašalinama dalis storosios (gaubtinės žarnos) ir plonoji žarna privedama prie pilvo paviršiaus, kad būtų galima suformuoti stomą. Galinė ileostoma gali būti laikina arba nuolatinė.

ileostoma
Galinė ileostoma
Storoji žarna – 1
Ileostoma – 2
Tiesioji žarna – 3
Išangė – 4
Stoma – 5
Kilpinė ileostoma

Kilpinė ileostoma suformuojama kai plonoji žarna privedama prie pilvo paviršiaus, kad būtų suformuota stoma. Kilpinė ileostoma paprastai suformuojama norint apsaugoti chirurginiu būdu sujungtą žarną. Taip siekiama leisti tinkamai sugyti žarnai, po to kai dėl ligos ar užsikimšimo dalis jos buvo pašalinta operacijos metu.

kilpine ileostoma
Kilpinė ileostoma
Storoji žarna – 1
Ileostoma – 2
Tiesioji žarna – 3
Išangė – 4
Stoma – 5

Kaip tai atrodys ir koks bus jausmas?

Stomos visiškai nejausite ir ji nėra skausminga.
Stoma bus panaši į burnos gleivinę. Ji bus šviesiai raudonos spalvos ir turėtų būti drėgna. Stoma gali būti plokščia, kaip pilvo paviršius arba šiek tiek išsikišusi.
Keletą dienų po operacijos stoma gali būti patinusi, bet po keleto savaičių jos dydis normalizuosis. Aplink stomos kraštą bus mažų siūlių, kurie su laiku paprastai išnyksta.

Kokios rūšies rinktuvą dėvėti?

Iš pradžių, po operacijos, dėvėsite švarų pooperacinį atvirą (išleidžiamąjį) maišelį. Slaugė rūpinsis maišelio ištuštinimu kol nesijausite pakankamai tvirtai tai atlikti patys.
Vėliau Jūs galite išbandyti keleto rūšių rinktuvus. Tai gali būti vienos arba dviejų dalių rinktuvai. Plokštelės jungtis žiedinė arba lipni. Maišeliai užsegami lanksčiais lipdukais arba spaustuku.

Svarbiausia, kad dėvėdami stomos turinio rinktuvą jaustumėtės kiek įmanoma patogiau, taigi turite rinktis tai, kas tinka Jums. Jei Jums reikia patarimo renkantis rinktuvus, ar norėtumėte išbandyti keleto rūšių maišelius susisiekite su mumis ir mes Jums patarsime bei nemokamai atsiųsime pavyzdžių.