Stomos priežiūra

Stomos rinktuvo pakeitimas
Naujo rinktuvo paruošimas
Naujo rinktuvo išleidimo angos uždarymas
Panaudoto maišelio nuėmimas
Naujo maišelio uždėjimas
Maišelio ištuštinimas ir valymas
Kaip dažnai reikia keisti stomos rinktuvą?
Panaudotų rinktuvų išmetimas
Stomos turinio rinktuvų rūšys
Kur įsigyti stomos priežiūros priemonių?


Stomos rinktuvo pakeitimas

Po kurio laiko maišelio keitimas taps rutinos dalimi. Geriausia šią procedūrą kiek įmanoma supaprastinti, kad netrukdytų Jūsų įprastai veiklai. Jūsų stoma funkcionuos skirtingu paros metu: pavyzdžiui, suaktyvės netrukus po valgio. Išmoksite maišelio keitimui pasirinkti metą, kai stoma nėra aktyvi. Maišelio keitimas galėtų būti pirmas veiksmas, kurį atliksite atsikėlę.

prieziura rinktuvo pakeitimas

Prieš pradedant maišelio keitimo procedūrą įsitikinkite ar viską turite po ranka:

  • Švarų stomos maišelį
  • Šilto vandens
  • Žirkles ir šabloną (jei reikia)
  • Šiukšlių maišelį
  • Sausų servetėlių ar popierinio virtuvinio rankšluosčio (ne vatos ar vienkartinių nosinių)

Po kurio laiko maišelio keitimas taps rutinos dalimi.

Naujo rinktuvo paruošimas

Nupieškite savo stomos šabloną ant kirpimui skirto pagrindo ir pagal šabloną iškirpkite skylę. Labai svarbu, kad iškirpta skylė gerai priglustų aplink stomą, siekiant išvengti turinio pratekėjimo ar odos sudirginimo. Jūsų stomos priežiūros specialistas paaiškins kaip tai daroma – todėl tai bus visiškai paprasta – ir galėsite iš anksto pasiruošti maišelių pagal savo stomos dydį.

prieziura naujo rinktuvo paruosimas

Naujo rinktuvo išleidimo angos uždarymas

Padėkite rinktuvą plokštele į stalą, kad išleidimo angos kryptis būtų nuo Jūsų. Išleidimo angos galą lenkite į save 3 kartus iki uždarymui skirtos juostelės. Tuomet užlenkite uždarymo „sparnelius“ ir tvirtai prispauskite, kad tvirtai prisiklijuotų.

prieziura isleidimo angos uzdarymas

Panaudoto maišelio nuėmimas

Maišelyje esantį turinį, kaip įprasta, nuleiskite į tualetą. Atsargiai atplėškite lipduką, pradėdami nuo viršaus ir prilaikydami odą. Maišelyje esantį turinį išpilkite į tualetą, o patį rinktuvą įdėkite į šiukšlių maišelį ir išmeskite. Naudodami šiltą vandenį, bei sausas servetėles ar popierinį virtuvinį rankšluostį apvalykite odą aplink stomą.

prieziura panaudoto maiselio nuemimas

Naujo maišelio uždėjimas

Prieš uždėdami naują maišelį įsitikinkite, kad oda aplink stomą visiškai sausa (1). Nuo lipduko nuimkite apsauginę plėvelę (2). Lipduką sulenkite pusiau, apspauskite aplink stomą, tuomet iš apačios judėdami į viršų švelniai pirštais prispauskite visą lipduko paviršių (3). Įsitikinkite, kad lipdukas nesusiraukšlėjo.

prieziura istustinimas 1
1. Nuplėškite
prieziura istustinimas 2
2. Pritaikykite
prieziura istustinimas 3
3. Prispauskite

maišelio ištuštinimas ir valymas

Pirmiausia atlenkite vieną „sparnelį“, tuomet kitą. Kai būsite patogiai įsitaisę, kad galėtumėte ištuštinti maišelyje esantį turinį, atvyniokite išleidimo angą. Kai pašalinsite visą turinį, išleidimo angą nuvalykite tualetiniu popieriumi ar sausa servetėle.

prieziura istustinimas 1
1. Atidarymas;
prieziura istustinimas 2
2. Išleidimas;
prieziura istustinimas 3
3. Nuvalymas;

Po kurio laiko maišelio keitimas taps rutinos dalimi.

Kaip dažnai reikia keisti stomos rinktuvą?

Tai priklauso nuo to kaip dažnai tuštinatės. Paprastai maišelį gali tekti keisti kas vieną, dvi ar tris dienas.

Panaudotų rinktuvų išmetimas

Maišelio turinį išpilkite į tualetą, tuomet panaudotą rinktuvą įdėkite į šiukšlėms skirtą maišelį ir išmeskite. Nemeskite panaudoto maišelio į klozetą, nebent ant maišelio nurodyta „galima mesti į klozetą“, kitu atveju galite užkimšti kanalizaciją.

Stomos turinio rinktuvų rūšys

Stomos maišeliai būna dviejų rūšių: vienos ar dviejų dalių rinktuvai.

Vienos dalies rinktuvai yra iškart klijuojami ant odos. Šio tipo rinktuvai – maišelis ir lipni plokštelė viename.

Dviejų dalių rinktuvai - maišelis ir lipni plokštelė atskirai. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą keičiant rinktuvą nereikia nuimti lipnios plokštelės. Rinktuvas prie plokštelės tvirtinamas dviem būdais: prispaudžiant ir užfiksuojant arba priklijuojant.

 

prieziura vienos dvieju daliu rinktuvai

Abiejų rūšių rinktuvai gaminami įvairių dydžių bei su skirtingais dangos variantais, kad galėtumėte išrinkti Jums tinkamiausią. Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir vieni pirmenybę teikia didesniems rinktuvams, kai kiti tuo metu renkasi mažesnius. Visų maišelių danga nedirgina odos, galite rinktis nepermatomą rinktuvą, permatomą maišelį su „uždanga“, kad reikalui esant galėtumėte pažvelgti į maišelio vidų arba visiškai permatomą, kad galėtumėte nuolatos matyti savo stomą.

Kur įsigyti stomos priežiūros priemonių?

Išrašant Jus iš ligoninės, stomos priežiūros specialistas ar slaugytoja Jums duos keletą pasirinktų stomos maišelių. Kad galėtumėte įsigyti daugiau stomos priežiūros rinktuvų Jums reikės kompensuojamųjų vaistų recepto. Šį receptą Jums gali išrašyti Jus operavęs chirurgas, sanatorijos gydytojas arba Jūsų bendrosios praktikos gydytojas. Pakartotinai rinktuvai gali būti išrašomi iš karto iki 6 mėnesių laikotarpiui. Jums būtinai bus reikalingas kompensuojamųjų vaistų pasas, jeigu iki šiol neturite, būtinai tuo pasirūpinkite arba paprašykite artimųjų, kad Jums padėtų.
Turėdami receptą kreipkitės į vaistininką. Kiekvienoje vaistinėje galima įsigyti šių rinktuvų, tačiau vaistines reiktų iš anksto informuoti.

Kreipkitės į SALTS Healthcare specialistus ir mes jums padėsime išsirinkti tinkamą rinktuvą bei informuosime vaistines apie Jūsų pageidamus rinktuvus:
Nemokama informacijos linija: 8 800 70 606
Mobilioji linija: 8 699 79 221

Svarbiausia, kad dėvėdami stomos turinio rinktuvą jaustumėtės kiek įmanoma patogiau, taigi turite rinktis tai, kas tinka Jums.

Nemokamų pavyzdžių užsakymas internetu.