Dažniausiai užduodami klausimai

K: KAIP TEISINGAI PASIRINKTI RINKTUVĄ?

A: Rinktuvai yra kelių tipų: vienos arba dviejų dalių. Tam, kad galėtumėte pasirinkti Jums patogiausius, Jūs turėtumėte išbandyti abiejų tipų rinktuvus. Vis dėlto jei oda labai sudirgsta, vertėtų rinktis dviejų dalių rinktuvus - keičiant maišelį, plokštelės kiekvieną kartą galima nekeisti. Tačiau jei gyvenate aktyvesnį gyvenimo būdą vienos dalies rinktuvai Jums gali būti labiau priimtini. Norėdami gauti daugiau informacijos visada galite kreiptis į SALTS Healthcare stomos priežiūros priemonių specialistus. Jus taip pat galite užsisakykite nemokamų pavyzdžių internetu.

K: KĄ GALIMĄ VALGYTI PO OPERACIJOS?

A: Kiekvienas žmogus yra individualus, todėl kas tinka kitiems nebūtinai tiks ir Jums. Galite valgyti viską tik mažais kiekiais. Mityba tūrėtų būti įvairi, todėl Jums tikrai nereikės atisakyti savo mėgstamų maisto produktų. Tačiau yra keletas produktų, kurie gali turėti įtakos virškinimui, todėl plačiau apie tai skaitykite skiltyje mitybos patarimai.

K: AR NAUDOJAMOS PRIEMONĖS PO RŪBAIS BUS PASTEBIMOS?

A: Ne. Paprastai nebūtina iš pagrindų keisti savo apsirengimo stiliaus. Reguliariai ištuštinkite/pakeiskite maišelį – būtinai prieš kur nors išeinant ar einant miegoti. Dauguma uždarų ar ištuštinamų priemonių turi integruotus filtrus, padedančius išvengti pūtimosi. Jei nerimaujate dėl kvapų, Jums gali padėti specialiai stomas turintiems žmonėms sukurti dezodorantai ir kvapo neutralizatoriai. Norėdami gauti daugiau informacijos visada galite kreiptis į SALTS Healthcare stomos priežiūros priemonių specialistus. 

K: KADA BŪSIMAM PARTNERIUI PAPASAKOTI APIE OPERACIJĄ BEI STOMĄ?

A: Kai jaučiate, kad atėjo tinkamas laikas. Žinoma tai turėtų įvykti prieš pradedant intymų bendravimą. Neskubėkite, pirmiausia pažinkite žmogų. Nesėkmės atveju nekaltinkite savęs dėl to, kad turite stomą. Visiems pasitaiko būti atstumtiems, ir tai visuomet skausminga.

K: KAIP PRIŽIŪRĖTI ODĄ MAIŠELIO KEITIMO METU?

A: Dažniausiai nuėmus maišelį užtenka nuplauti vandeniu arba naudoti vaikišką muiliuką. Labai svarbu gerai nusausinti odelę, kad rinktuvas gerai priliptų ir oda nesudirgtų. Jei oda yra jautri galite naudoti įvairias odos priežiūros priemones, kurios padės išspręsti odos problemas. Plačiau apie odos priežiūrą skaitykite skiltyje parastominės odos priežiūra.

K: AR OPERACIJA TURĖS ĮTAKOS MANO LYTINĖMS FUNKCIJOMS?

A: Tai priklausys nuo to, kokia operacija Jums buvo atlikta. Pasikonsultuokite su stomos priežiūros specialistais, jie padės suprasti individualią situaciją. Būkite kantrūs – stenkitės atsipalaiduoti, venkite streso. Visos iškylančios problemos dažniausiai būna laikinos. Vyrai gali susidurti su laikinomis erekcijos problemomis. Moteris gali varginti vaginalinis sausumas ir atsirasti diskomforto jausmas gilesnio įsiskverbimo metu. Esant sausumui naudokite lubrikantus. Jei problemos vargina ilgesnį laiką, kreipkitės į stomos priežiūros specialistus ar konsultantus, galinčius Jums padėti, ar apsvarstykite galimybę kreiptis į specialią kliniką. Plačiau skaitykite skiltyje seksas ir tarpusavio santykiai.